Hotel Alef

Kraków, ul. Św. Agnieszki 5

Zdjęcie 1 z 2

  • Hotel Alef
  • Hotel Alef

Dane obiektu

Hotel: Hotel Alef
Adres: Kraków, ul. Św. Agnieszki 5
Ilość miejsc: 35 pokoi
Aktywny wypoczynek: Nordic walking, Wędrówki piesze, Trasy rowerowe

Dostępne miejsca noclegowe

Od: 120 zł za osobę

Dostępne miejsca noclegowe:

Pokój 1-osobowy z łazienką, TV 160 zł za pokój
Pokój 2-osobowy z łazienką, TV 240 zł za pokój
Apartament 2-osobowy z łazienką, TV 290 zł za całość

Informacje dodatkowe:

Wyżywienie w cenie: śniadania (BB)

Opis obiektu

Hotel Alef usytuowany jest w połowie drogi pomiędzy dawną Żydowską dzielnicą Kazimierza, a oddalonym o 5 minut spaceru Zamkiem Wawelskim oraz Rynkiem Głównym Starego Miasta. Oferujemy trzygwiazdkowy standard. W hotelu znajduje się 35 pokoi: jedno i dwu osobowych, oraz przestronny, stylowo urządzo...

Hotel Alef usytuowany jest w połowie drogi pomiędzy dawną Żydowską dzielnicą Kazimierza, a oddalonym o 5 minut spaceru Zamkiem Wawelskim oraz Rynkiem Głównym Starego Miasta.

Oferujemy trzygwiazdkowy standard. W hotelu znajduje się 35 pokoi: jedno i dwu osobowych, oraz przestronny, stylowo urządzony apartament. Każdy pokój wyposażony jest w telefon, telewizor, oraz w nowoczesną łazienkę z kabiną prysznicową, suszarkę do włosów i ciała.

W hotelu znajduje się przeszklona winda, co pozwala na oglądanie kolekcji obrazów. Z części pokoi górnych pięter można natomiast oglądać panoramę Wzgórza Wawelskiego.

Przy Św. Agnieszki 5 znajduje się także hotelowa restauracja Alef. Sala restauracyjna może pomieścić 80 osób.

Kraków – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni. Krakowski Obszar Metropolitalny liczy 1 468 427 mieszkańców. Położone nad Wisłą, na obszarze Bramy Krakowskiej, Niecki Nidziańskiej i Pogórza Zachodniobeskidzkiego. Jest jednym z najstarszych miast Polski o ponad tysiącletniej historii, posiada wartościowe obiekty architektury, działa w nim wiele instytucji i placówek kulturalnych gromadzących bezcenne zabytki. Do 1795 r. Kraków był formalnie stolicą Polski a do 1611 r. siedzibą polskich władców. W latach 1596–1795, czyli do III rozbioru Polski, jako stolica Rzeczypospolitej funkcje stołeczne dzielił z Warszawą, która stała się miastem rezydencjalnym króla.
Obecnie jest stolicą województwa małopolskiego, a także centralnym ośrodkiem metropolitalnym aglomeracji krakowskiej. W zapisach historycznych jest uznawany za główne miasto historycznej Małopolski. Do historycznej funkcji Krakowa odnosi się jego pełna nazwa urzędowa – Stołeczne Królewskie Miasto Kraków usankcjonowana prawnie przez Radę Ministrów jak i wcześniej przez naczelne władze państwowe II Rzeczypospolitej, które używały tej nazwy w swoich aktach prawnych.

pokaż więcej »

Formularz kontaktowy

captcha
pola wymagane zostały oznaczone symbolem

Wybierz wersję serwisu:

zamknij