Hotel Rubinstein

Kraków, ul. Szeroka 12

Zdjęcie 1 z 15

 • Hotel Rubinstein
 • Hotel Rubinstein
 • Hotel Rubinstein
 • Hotel Rubinstein
 • Hotel Rubinstein
 • Hotel Rubinstein
 • Hotel Rubinstein
 • Hotel Rubinstein
 • Hotel Rubinstein
 • Hotel Rubinstein
 • Hotel Rubinstein
 • Hotel Rubinstein
 • Hotel Rubinstein
 • Hotel Rubinstein
 • Hotel Rubinstein

Dane obiektu

Hotel: Hotel Rubinstein
Adres: Kraków, ul. Szeroka 12
Ilość miejsc: 50 miejsc noclegowych, 27 pokoi
Aktywny wypoczynek: Nordic walking, Wędrówki piesze, Trasy rowerowe

Dostępne miejsca noclegowe

Od: 172 zł za osobę

Dostępne miejsca noclegowe:

Pokój 2-osobowy z łazienką, TV 344 zł do 750 zł za pokój
Apartament 2-osobowy z łazienką, TV 690 zł do 1 400 zł za całość

Informacje dodatkowe:

Wyżywienie w cenie: śniadania (BB)

Opis obiektu

Hotel Rubinstein Residence w dyskretny i udany sposób łączy zalety hoteli prestiżowych, hotele wygodnych, butikowych i luksusowych. Nazwany tak na cześć urodzonej tutaj Heleny Rubinstein - prekursorki i twórczyni światowego imperium kosmetyków. Rubinstein to XV-wieczna kamienica położona w samym ser...

Hotel Rubinstein Residence w dyskretny i udany sposób łączy zalety hoteli prestiżowych, hotele wygodnych, butikowych i luksusowych. Nazwany tak na cześć urodzonej tutaj Heleny Rubinstein - prekursorki i twórczyni światowego imperium kosmetyków. Rubinstein to XV-wieczna kamienica położona w samym sercu zabytkowego Kazimierza, o kilka minut drogi od Starej Synagogi, Wawelu i Rynku.

Na siedmiu kondygnacjach czekają na Gości 22 pokoje i 5 apartamentów. Na najwyższym piętrze zaprojektowano miejsce do aktywnego wypoczynku – centrum rekreacyjne i taras widokowy. Restauracja położona w przeszklonym patio oferuje dania z całego świata, przygotowywane według tradycyjnych receptur.

Vinoteka proponuje mnóstwo gatunków win a dwie sale konferencyjne oraz piękna piwnica zapraszają smakoszy
i koneserów.

Do Państwa dyspozycji oddajemy 4 pokoje jednoosobowe, 18 pokoi dwuosobowych oraz 5 apartamentów, z których każdy zaprojektowany jest w indywidualnym i niepowtarzalnym stylu.
W zabytkowych wnętrzach goście podziwiać mogą drewniane stropy z XVII i XVIII wieku, wspaniałe kolumny, czy manierystyczną polichromię.
Każdy z pokoi i apartamentów posiada: minibar, klimatyzację, telewizję satelitarną, telefon, stałe łącze internetowe, specjalnie wydzielone miejsce do pracy, indywidualnie zaprojektowaną, komfortową łazienkę.
Niepowtarzalność pokoi hotelowych to jednak nie tylko ich wystrój i wyposażenie lecz również wspaniałe widoki z okien na zabytkowe kamienice, kościoły, synagogi, a także w przypadku niektórych pokoi na Wawel i Stare Miasto.
Dodać należy, iż ze względu na wielkość pokoi w niemal wszystkich istnieje możliwość wstawienia tzw. "łóżka dostawnego".

Kraków – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni. Krakowski Obszar Metropolitalny liczy 1 468 427 mieszkańców. Położone nad Wisłą, na obszarze Bramy Krakowskiej, Niecki Nidziańskiej i Pogórza Zachodniobeskidzkiego. Jest jednym z najstarszych miast Polski o ponad tysiącletniej historii, posiada wartościowe obiekty architektury, działa w nim wiele instytucji i placówek kulturalnych gromadzących bezcenne zabytki. Do 1795 r. Kraków był formalnie stolicą Polski a do 1611 r. siedzibą polskich władców. W latach 1596–1795, czyli do III rozbioru Polski, jako stolica Rzeczypospolitej funkcje stołeczne dzielił z Warszawą, która stała się miastem rezydencjalnym króla.
Obecnie jest stolicą województwa małopolskiego, a także centralnym ośrodkiem metropolitalnym aglomeracji krakowskiej. W zapisach historycznych jest uznawany za główne miasto historycznej Małopolski. Do historycznej funkcji Krakowa odnosi się jego pełna nazwa urzędowa – Stołeczne Królewskie Miasto Kraków usankcjonowana prawnie przez Radę Ministrów jak i wcześniej przez naczelne władze państwowe II Rzeczypospolitej, które używały tej nazwy w swoich aktach prawnych.

pokaż więcej »

Formularz kontaktowy

captcha
pola wymagane zostały oznaczone symbolem

Wybierz wersję serwisu:

zamknij