Sanatorium Uzdrowiskowe Wisła Margot

Iwonicz-Zdrój, ul. Ks. Rąba 24

Zdjęcie 1 z 5

  • Sanatorium Uzdrowiskowe Wisła Margot
  • Sanatorium Uzdrowiskowe Wisła Margot
  • Sanatorium Uzdrowiskowe Wisła Margot
  • Sanatorium Uzdrowiskowe Wisła Margot
  • Sanatorium Uzdrowiskowe Wisła Margot

Dane obiektu

Sanatorium, Uzdrowisko: Sanatorium Uzdrowiskowe Wisła Margot
Adres: Iwonicz-Zdrój, ul. Ks. Rąba 24
Ilość miejsc: 90 miejsc noclegowych, 29 pokoi
Aktywny wypoczynek: Mountainboarding / Dirtboarding, Narciarstwo, Narciarstwo biegowe, Snowboard, Trekking, Nordic walking, Wędrówki piesze, Trasy rowerowe

Dostępne miejsca noclegowe

Od: 95 zł za osobę

Dostępne miejsca noclegowe:

Pokój 1-osobowy z łazienką, TV 110 zł za pokój
Pokój 2-osobowy z łazienką, TV 190 zł za pokój

Opis obiektu

Iwonicz Zdrój to jedno z najstarszych polskich uzdrowisk. Już w drugiej połowie XVI wieku nadworny lekarz króla Stefana Batorego Wojciech Oczko opisał właściwości tutejszych źródeł. w XVII wieku "Iwonickie wody" były znane już w całej Polsce, a najwybitniejsi lekarze koronowanych głów doce...

Iwonicz Zdrój to jedno z najstarszych polskich uzdrowisk. Już w drugiej połowie XVI wieku nadworny lekarz króla Stefana Batorego Wojciech Oczko opisał właściwości tutejszych źródeł. w XVII wieku "Iwonickie wody" były znane już w całej Polsce, a najwybitniejsi lekarze koronowanych głów docenili ich cudowne właściwości.
Dalsze dzieje Iwonicza to okresy wzlotów i upadków lecznictwa sanatoryjnego. Od rozkwitu uzdrowiska w wieku XIX, i w okresie międzywojennym po najbardziej dramatyczny okres w historii Iwonicza Zdroju - okres II wojny światowej. Okres po 1945 roku aż do czasów obecnych to stały rozwój całego uzdrowiska, rozbudowa infrastruktury, zwieszanie oferty leczniczej.
Wspaniały mikroklimat z dodatkiem jodu, nieskazitelne czyste powietrze , urzekające położenie z dala od miejskiego zgiełku i zanieczyszczeń pozwolą Państwu na obcowanie z naturą i stworzą idealne warunki do wypoczynku, rekreacji, i rehabilitacji.

Malowniczo usytuowane na jednym z Iwonickich wzgórz Sanatorium Wisła - Margot jest najwyżej położonym sanatorium Iwonicza. Otoczone lasami z łatwymi trasami spacerowymi i szlakami turystycznymi stwarza idealne warunki do rehabilitacji, wypoczynku i rekreacji.

Działalność sanatorium to głownie klasyczne lecznictwo uzdrowiskowe, które w bodźcowym mikroklimacie Iwonicza daje dobre efekty terapeutyczne. Sanatorum prowadzi także leczenie w oparciu o dietę optymalną dr Jana Kwaśniewskiego.

Obiekt posiada kompleksową bazę zabiegową z lekarzami i fizjoterapeutami o dużym doświadczeniu.
Pobyt w sanatorium dostosowany jest w miarę możliwości do indywidualnych potrzeb kuracjuszy.

Do dyspozycji kuracjuszy są:
- sauna
- jacuzzi
- siłownia
- bilard
- biblioteka
- kort tenisowy
- wyciąg narciarski
- dozorowany parking

Dla naszych mieszkańców organizujemy wiele imprez kulturalnych na terenie naszego ośrodka - są to: ogniska z pieczeniem kiełbasy, wieczorki taneczne, występy znanych artystów, zespołów ludowych, wieczorki z pieśniami biesiadnymi.

Poprzez spacery, wycieczki piesze i autokarowe pragniemy wszystkim mieszkającym w naszym ośrodku przedstawić cudowny, malowniczy i różnorodny krajobraz, który kryje w sobie wiele wspaniałych zabytków kultury.

pokaż więcej »

Formularz kontaktowy

captcha
pola wymagane zostały oznaczone symbolem

Wybierz wersję serwisu:

zamknij